Jak czyścić elementy turbosprężarek przed naprawą?
Turbosprężarka to ważny element samochodu, który pozwala na zwiększenie mocy jednostki napędowej. Ważne jest jednak, aby zadbać o prawidłową eksploatację i systematyczne smarowanie. W przeciwnym razie może ona ulec awarii. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, kiedy turbosprężarka wymaga naprawy i jak można skuteczne wyczyścić jej elementy. Życzymy udanej lektury!
Na czym polega czyszczenie elementów uszkodzonej turbosprężarki?
Czyszczenie części turbosprężarki to ważny etap, który powinien być wykonany przed jej naprawą. W tym celu często stosuje się specjalne myjki ultradźwiękowe lub piaskarki. W pierwszym przypadku zdemontowane elementy turbosprężarki umieszcza się w koszu myjki, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do rozbijania i usuwania zanieczyszczeń. Z kolei piaskarka to urządzenie, które wytwarza strumień drobnego piasku pod ciśnieniem, który również skutecznie likwiduje zabrudzenia z turbosprężarki. Po zakończonym etapie czyszczenia turbosprężarka może zostać poddana naprawie.
Kiedy turbosprężarka wymaga naprawy i na czym to polega?
Turbosprężarka może wymagać naprawy w sytuacji, gdy zaczyna tracić swoją wydajność i wydaje niepokojące dźwięki. O nieprawidłowym działaniu turbosprężarki może świadczyć wyraźny spadek mocy silnika, zwiększone spalanie lub ubytek paliwa. Naprawa turbosprężarki rozpoczyna się od rozkręcenia jej elementów i dokładnego wyczyszczenia. Następnie specjaliści wykonują dokładną diagnozę usterki i montują rdzeń wirnika. Kolejny etap to doważenie turbosprężarki i montaż końcowy. Na samym końcu fachowcy wykonują kalibrację zmiennej geometrii i wystawiają kartę gwarancyjną wykonanych napraw.